fbpx

Jednym z miejsc w Warszawie, gdzie bywaliśmy dość często jest jurajski plac zabaw Olkówek mieszczący się przy ulicy Puszczyka na Ursynowie. Z jednej strony ukryte pomiędzy blokami miejsce, niewidoczne z głównych ulic, a z drugiej – łatwo dostępne i całkiem niedaleko stacji metra Ursynów.

Niedaleko placu zabaw przebiega główna ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy KEN, ciągnąca się dalej obok Kopy Cwila. Można też podjechać samochodem na jeden z wielu parkingów osiedlowych. Obok placu zabaw jest spora polanka, na której są czasem organizowane różne imprezy (jak np. piknik “Ursynów dobry dla zwierząt”).

Sam plac zabaw jest dość spory, a jego główną tematyką są dinozaury (niektórzy nazywają z tego względu to miejsce placem “z dinozaurami”). Plac zabaw jest podzielony na dwie części – dla starszych i młodszych dzieci – centralną część dla starszych zajmują dwa duże drewniane domki w kształcie tych zwierzaków.

Jest także świetna tyrolka, a także pajęczyna, która jest spora i dla mniejszych dzieci może być wyzwaniem (nie raz widzieliśmy rodziców ściągających przestraszone maluchy z jej szczytu 🙂

Są także różnego rodzaju drobniejsze atrakcje, w tym gra w kółko i krzyżyk, skorupy jaj, do których można wejść oraz nieśmiertelne i wszechobecne huśtawki (tu jest także wersja z oponami, na których można się bujać).

Ciekawostką są piaskownice, w których można wykopywać kości dinozaura (dla maluchów jest to świetna atrakcja, jako że oprócz kopania w piachu można jeszcze pobawić się w archeologa).

Młodsze dzieci także mogą się wyszaleć. Część dla nich przeznaczona ma wiele instalacji, huśtawek i domków, które są dostosowane do wieku i odgrodzone od części dla starszych.

Najpoważniejszą wadą placu Olkówek jest fakt, że jest on odsłonięty i w gorące dni jest tam “patelnia” – nie ma gdzie się za bardzo schować i jedynie młodsze dzieci mają trochę drzew. Pomimo to, jest to jedno z lepszych miejsc na Ursynowie, gdzie można się wyszaleć. Można połączyć wyprawę na ten plac z wycieczką rowerową, albo chociażby spacerem z psem (wokół jest mnóstwo zieleni i terenów do wybiegania zwierzaka). Z pełnym przekonaniem mogę polecić to miejsce rodzicom dzieci w różnym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *