fbpx

Park Kępa Potocka znajduje się na Żoliborzu i jest stosunkowo łatwo tam dojechać, nawet z południowych części Warszawy. Dojazd samochodem z Ursynowa zajmuje 25 minut (20 kilometrów) Wisłostradą. Komunikacją miejską też spokojnie można dotrzeć – Metro Plac Wilsona jest niedaleko, pod sam park dojeżdza autobus 122.

Kępa Potocka | Tata w Warszawie

Jest to doskonała miejscówka na weekend i każdy inny wolny dzień – to jedno z tych miejsc, w których można spędzić wiele godzin bez nudy i cieszyć się dobrą pogodą. Jest to na tyle wszechstronny park, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza jeżeli ma psa – genialne miejsce na spacery, wybieganie i zabawy ze zwierzakami.

Przede wszystkim są dwa place zabaw dla dzieci – jeden dla młodszych (mniejsze sprzęty), drugi dla starszych (spory domek z rurami do zjeżdżania, linami do wspinania i pajęczynami). 

Piramida pajęcza robi wrażenie – ma sporą wysokość, a dotarcie na szczyt pozwala podziwiać panoramę parku.

Kępa Potocka | Tata w Warszawie

Jest Łacha Potocka – dość płytki “kanałek” z fontannami i wypożyczalnią kajaków – w słoneczne dni wszystkie są używane i ciężko znaleźć wolny sprzęt. Widać taplające się w wodzie psy, pływających kajakami ludzi – sielanka.

Kępa Potocka | Tata w Warszawie

Jest bardzo dużo trawiastych miejsc, żeby się rozłożyć z kocykiem, porzucać frisbee czy pograć w piłkę. Przestrzeni jest tyle, że zwykle spokojnie można znaleźć kawał wolnej łąki i odpocząć. Masa zieleni, woda, kajaki, piękne otoczenie – wszystko to razem powoduje, że aż się chce tu wracać, szczególnie latem.

Nie ma się co martwić o prowiant – zaraz obok parku, niedaleko ronda na ulicy Gwiaździstej jest sklep Żabka – można się zaopatrzyć w napoje, lody, kiełbasy i jednorazowego grilla – jakby ktoś miał ochotę na taki obiad.

Jeżeli chodzi o gastronomię – jest bar Kępa Potocka, w którym można zjeść kaszankę, karkówkę, kiełbasy z grilla czy placki ziemniaczane. Oprócz tego w sezonie letnim jest namiot m.in z lodami oraz Cafe Jurta, gdzie można się napić różnych rodzajów kawy.

Kępa Potocka | Tata w Warszawie

Aktywne osoby będą mogły skorzystać z oznakowanych tras dla biegaczy – 2 km i 5 km. Sporo osób jeździ tu na rowerach, można jadąc na północ dostać się ścieżkami na Młociny i dalej do Łomianek.

Galeria zdjęć:

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *