[Zamknięte :-(] Lodziarnia Jesz Lody Tradycyjne

[Zamknięte :-(] Lodziarnia Jesz Lody Tradycyjne

Kabaty na warszawskim Ursynowie to miejsce, gdzie jest masa przeróżnych lodziarni, a ostatnio coraz więcej pojawia się „naturalnych”, „rzemieślniczych” i tym podobnych. Jedna z nich – Jesz Lody Tradycyjne – mieści się w bardzo niepozornym miejscu – wewnątrz osiedla SMB Kabaty, zaraz przy indyjskiej restauracji, nieco ukryta za drzewami. Teoretycznie lokalizacja niezbyt wystawiona na ruch pieszy, ale jednak mnóstwo ludzi idących do metra czy z niego wracających. Gdy co jakiś czas przechodzę obok, widzę sporo osób czekających w kolejce albo jedzących lody przy stolikach i ławkach.

W środku lokal wydaje się niewielki, ale jest bardzo sympatycznie i przytulnie. Obsługa to młodzi ludzie potrafiący wytłumaczyć, który smak jest który. 

Smaków może niezbyt dużo w danym momencie (co jest raczej typowe dla tego typu miejsc), ale cyklicznie się zmieniają. Lodziarnia chwali się, że wszystkie lody zawierają wyłącznie naturalne składniki najwyższej jakości, takie jak świeże mleko, śmietanka, 100% pasty orzechowe, czekolady „extra dark”, a lody owocowe i sorbety zawierają także duże ilości świeżych owoców. 

Myślę że to prawda – są bardzo dobre, soczyste, pełne w smaku. Nakładane w gałkach, ale najciekawsze jest w tym lokalu to, że można wybrać sobie różne smaki wafelków – zwykły, owocowy, czekoladowy. A lody są też z tego co widziałem bezglutenowe, jeżeli ktoś nie może zwykłych. Same rodzaje smaków ciekawe – np. marchewkowe – bardzo oryginalne 🙂

Ceny takie jak wszędzie w takich lodziarniach – jedna porcja kosztuje kilka złotych, co może się wydawać dużo przy lodach na patyku czy innych gałkowych, ale smak jest nieporównywalny i myślę że warto skorzystać. Od razu proponuję dwie porcje – jedna to za mało 🙂 Można się też napić kawy jakby ktoś miał ochotę.

Zauważyłem też, że są przeróżne promocje – a to kawa gratis przy zakupie lodów, a to któraś kulka gratis – to bardzo pro-klienckie podejście i zachęca do odwiedzin.

Lokalizacja lodziarni jest bardzo dobra – raz że dużo przechodzących osób, a dwa – obok jest fontanna i nieopodal plac zabaw – opisany w tym wpisie na mojej stronie. Zapraszam do odwiedzin – naprawdę warto!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.