Park linowy Tarzanek w Parku przy Bażantarni

Park linowy Tarzanek w Parku przy Bażantarni

Park linowy Tarzanek jest zlokalizowany w Parku przy Bażantarni, który opisywałem już wcześniej w jednym z pierwszych wpisów. Jest to o tyle szczęśliwe dla dzieci i rodziców miejsce, że oprócz możliwości wspinaczki można poszaleć na placu zabaw, zjeść loda, ale też i wypocząć w bardzo zadbanym parku z wieloma atrakcjami.

Sam park linowy nie różni się zbytnio od innych tego typu miejsc. Organizatorzy wykorzystali rosnące tu drzewa jako podstawę wszystkich konstrukcji i przygotowali trzy trasy o różnym stopniu trudności (zielona i niebieska to niższe ścieżki, fioletowa to najwyższa i jednocześnie najtrudniejsza). 

Najniższa trasa moim zdaniem jest na tyle łatwa, że poradzą sobie z nią bez problemu najmniejsze dzieci. Trasa średnia jest doskonała dla maluchów, które już co nieco umieją i korzystały z jakiegokolwiek parku linowego. Trasa najwyższa natomiast jest już dla starszych dzieci – koło 10 roku życia, lub takich co nie boją się zbytnio wysokości i etapów wymagających rozciągania na bujających się mocno belkach 🙂 Przeszkody są naprawdę różnorodne – siatki, pajęczyny, mosty, tyrolki, zjazd „w wiadrze”, liny, belki – wszystko co potrzebne.

W parku linowym jest bardzo sympatyczna obsługa – wszyscy instruktorzy, których spotykałem są bardzo młodzi i mają dobre podejście do początkujących dzieci. Sprzęt jest odpowiedni i w dobrym stanie – nie ma się czego obawiać.

Ceny są atrakcyjne – może trochę niższe jak w innych miejscach – 25-30 zł w zależności od toru. Tak samo też jak wszędzie w momencie wejścia po drabinie na początek trasy nie ma możliwości zwrotu opłaty (nawet jeśli dziecko zrezygnuje bo się przestraszy) i zmiany toru na inny – warto od razu ocenić siły i wybrać odpowiedni poziom trudności.

Park linowy Tarzanek jest czynny od wiosny do jesieni (standardowo w godzinach 15:00-19:00 od poniedziałku do piątku i 10:00-19:00 w soboty i niedziele) – czerwiec-październik, ale wszystko zależy od pogody – jeżeli pada deszcz albo mocno wieje, park jest nieczynny. Tak samo w okresie letnim mogą być nieco inne godziny otwarcia. Warto najpierw zadzwonić i się upewnić. Wszelkie namiary i aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej i na profilu Facebook.

Park linowy Tarzanek jest ulubionym parkiem moich synów – być może dlatego że odwiedzaliśmy go najczęściej, ale myślę, że to z uwagi na lokalizację i fakt, że trasy są naprawdę przyjemne i dość łatwe. Można spróbować od najprostszej i wchodzić na coraz trudniejsze i nie kosztuje to majątku. Co prawda w porównaniu do innych (jak park linowy na Młocinach, albo w Powsinie) jest mniej atrakcyjny, ale sama lokalizacja w świetnym Parku przy Bażantarni doskonale uzupełnia braki. A dodatkowo jak się mieszka w okolicy, nie trzeba zużywać czasu na dojazdy. Polecam wszystkim spróbować i samemu zdecydować czy warto czy nie 🙂

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.