fbpx

Park Przy Bażantarni z placem zabaw zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Przy Bażantarni, KEN i Jeżewskiego i Kościołem bł. Władysława z Gielniowa na Kabatach (w sumie to teoretycznie to jest Natolin). Jest to jeden z ładniejszych i najbardziej zadbanych parków w Warszawie.

Jeszcze kilka lat temu to miejsce nie różniło się od innych tego typu. W ostatnim czasie jednak widać niesamowite zmiany i zainwestowane pieniądze (w bardzo udany sposób). Niedaleko stąd jest mniejszy plac zabaw przy ulicy Kiepury, ten jednak jest dużo lepszy :-).

W ciepłe i słoneczne dni przychodzi tu masa ludzi z dziećmi, psami, piłkami, badmintonem, kocykami – jest to świetne miejsce do wypoczynku. Pomimo że park nie jest wcale taki rozległy, jak na przykład Pole Mokotowskie albo Kępa Potocka – jest tu wszystko co potrzebne.

Sporą część parku zajmują 2 place zabaw – jeden dla starszych dzieci, drugi dla młodszych – są naprawdę świetnie wyposażone, a najbardziej rzucającą się w oczy instalacją jest wysoka wieża ze zjeżdżalniami.

Park dla maluchów ma kilka domków, urządzeń i piaskownicę – ale to w zupełności wystarczy dla młodszych szkrabów.

W centralnej części parku postawiona jest ciekawostka – biblioteka plenerowa, w której można zostawić swoje niepotrzebne książki, a przechodzący spacerowicze mogą je wziąć do przeczytania i przynieść z powrotem, albo w zamian włożyć inne – o dziwo to działa – stale pojawiają się nowe pozycje.

Niedaleko obok jest mostek, który jest w nocy ładnie podświetlony i przebiega nad główną ścieżką.

W całym parku pełno jest pięknych roślin, a ostatniej jesieni północna jego część przeszła rewitalizację, co dało nową alejkę, ławki, oświetlenie i mnóstwo nasadzeń.

Ciekawa sprawa to źródełko z wodą pitną z trzema kranami, z których jeden jest przeznaczony dla psów – dla futrzastych przyjaciół to genialne rozwiązanie na upały.

W parku jest także park linowy (który opisałem osobno tutaj) i sezonowa kawiarenka z lodami, goframi, sokami i kawą Spokoloko (też opiszę :-))

Do tego wszystkiego jest dość dobrze wyposażony skate park – są różne rampy, podjazdy, a przy dobrej pogodzie kręci się tam mnóstwo deskorolkarzy.

Co soboty o 9:00 wokół parku odbywa się bieg parkrun – można się zapisać, dołączyć i sprawdzić razem z innymi. Ostatnio był też Bieg Chomika 🙂

W Parku Przy Bażantarni jestem codziennie o różnych porach dnia (wieczorem też) i myślę, że każdy tu znajdzie coś dla siebie – warto przyjechać choćby raz, żeby zobaczyć jak jest zadbany i przyjemny dla oka, spędzić trochę czasu w parku linowym, na placu zabaw i zjeść dobrego loda. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *