Plac Zabaw Euro Lider

Plac Zabaw Euro Lider

Spędzanie z dziećmi czasu na świeżym powietrzu nie zawsze jest możliwe, szczególnie jak pogoda za oknem nie zachęca do spacerów czy odwiedzania odkrytych placów zabaw. W takiej sytuacji warto wiedzieć, gdzie w Warszawie są sale zabaw, w których jest na tyle dużo atrakcji, że dzieci się nie znudzą i dość dobrze się zmęczą.

Jednym z takich miejsc przetestowanych przez nas jest sala zabaw mieszcząca się w budynku Centrum Handlowego Ursynów przy ulicy Puławskiej 427 – Euro Lider Plac Zabaw. Jest to to tyle ciekawe miejsce, że można połączyć zakupy w Auchan czy okolicznych sklepikach z atrakcjami dla dzieci – kilka razy zostawialiśmy nasze pociechy pod dobrą opieką a sami mieliśmy chwilę odpoczynku i można było spokojnie zrobić zakupy :-). Dojazd jest bardzo dobry, parking spory, tylko w weekendy jest sporo ludzi i zdarza się, że trzeba nieco dalej zaparkować.

Można też przyjechać autobusem – zaraz obok są przystanki linii 179, 185, 195, 209, 737.

Wejście jest na zewnątrz budynku, zaraz obok wejścia do centrum handlowego. Po przejściu przez drzwi trzeba wejść po schodach na piętro, gdzie mieści się sala zabaw (tak naprawdę zajmuje przestrzeń nad sklepikami:

Sala zabaw robi dobre wrażenie – jest przestrzennie, bardzo dużo miejsca do harców i szaleństw. Standardowo jest szatnia przy wejściu i bramki oddzielające strefę zabaw, tak aby żadne dziecko samo nie mogło wyjść bez nadzoru. Całość jest wyłożona wykładziną i jest naprawdę gdzie zwyczajnie pobiegać pomiędzy atrakcjami. Przy wejściu 

Niedaleko wejścia jest sklepik z przekąskami, a rodzice (jeśli oczywiście mają ochotę zostać z dziećmi) mogą się napić dobrej kawy czy napić coś zimnego. Jest mnóstwo miejsca do siedzenia, a z kanap widać bawiące się dzieci w wydzielonej strefie dla maluchów.

Miejsce dla najmłodszych (0-4) to kilka atrakcji, które są dostosowane do wieku – między innymi jest zamek, dyniowa kareta z bajki o Kopciuszku oraz basen z kulkami i trampolina.
W obiekcie znajduje się też pomieszczenie, gdzie zawsze do dyspozycji rodzica jest przewijak, krzesło do karmienia i mata edukacyjna. Widać że organizatorzy pomyśleli o tych oczywistym, ale jednak nie wszędzie spotykanym wyposażeniu.

no images were found

Strefa dla dzieci starszych to przede wszystkim 3-poziomowy labirynt przejść, liczne zjeżdżalnie, dmuchaniec, trampolina, rozmaite automaty i jeździki. Sam „małpi gaj” to genialne miejsce do szaleństw i jest naprawdę rozbudowany – zdarzało się że z chłopcami się szukaliśmy i trzeba było się wołać 🙂 Może być tak, że dzieci tam wpuszczone wrócą po pół godziny zziajane, ale szczęśliwe.

no images were found

Dodatkowo w labiryncie jest duży basen z kulkami, co uatrakcyjnia zabawę – dzieci mogą poszaleć w korytarzach, zrobić sobie „przerwę” w basenie i wrócić do zwiedzania.

Co prawda nie korzystaliśmy, ale organizatorzy zapewnili także atrakcje edukacyjne. Jest „zębowa akademia zdrowia” – dzieci mogą tu, bez strachu, poprzez swobodną zabawę zapoznać się z tajnikami prawidłowej higieny jamy ustnej oraz gabinetu dentystycznego.

Co ważne, wszystkie sprzęty posiadają wymagane atesty i są kontrolowane pod względem technicznym, a plac jest codziennie starannie sprzątany i dezynfekowany – to widać, że plac zabaw jest zadbany – jest czysto i przyjemnie.

Oczywiście jest też możliwość zorganizowania imprezy urodzinowej dla najmłodszych – jest aż 5 tematycznych sal – Lego Friends, Auta, Księżniczki, Harry Potter i Disco – dla każdego coś innego 🙂 Cennik zamieszczony jest na stronie sali zabaw.

Cenowo sala zabaw wypada bardzo dobrze – w sumie jest to standardowy poziom jak i w innych tego typu miejscach:

Od poniedziałku do czwartku:
1 godzina – 15 zł
2 godzina – 23zł
3 godziny – 29zł
dopłata za kolejne 15 minut – 8zł

Od piątku do niedzieli:
1 godzina – 19zł
2 godziny – 26zł
3 godziny – 32zł
dopłata za kolejne 15 minut – 10 zł

W sumie najbardziej się opłaca wykupić bilet na 2 lub nawet 3 godziny – my byliśmy około dwóch godzin i dzieci były już wymęczone, a różnica w cenie nie jest duża jeśli się kupuje bilet na dłużej. Szczególnie jak się robi zakupy i zostawia dzieci pod opieką, może być tak że i 2 godziny będzie mało żeby się nie spieszyć.

Podsumowując – sala zabaw Euro Lider to niepozorne i ukryte w Centrum Handlowym Ursynów miejsce, które zaskakuje przestrzenią i zapewnia sporo atrakcji dla młodszych dzieci. Szczególnie przydatne jest dla rodziców, którzy mają chęć zrobić zakupy niekoniecznie w ich towarzystwie :-). Poniżej kilka zdjęć przedstawiających salę zabaw – ale warto ją sprawdzić, jeśli ktoś jeszcze nie był.

Udostępnij

2 thoughts on “Plac Zabaw Euro Lider

 1. Najlepszy plac zabaw dla dzieci.
  Fantastyczna atmosfera,wiele atrakcji.
  Dzieci nie mają prawa się tu nudzić.
  Moim zdaniem to super opcja dla rodziców, którzy pilnie muszą coś załatwić.
  POLECAM

 2. Cieszę się, że wybrałam ten plac zabaw.
  Słyszałam dużo pozytywnych opinii i nic dziwnego
  Plac zabaw jest naprawdę godny polecenia.
  ilość zabawek, możliwości, atrakcji sprawia, że dzieci nie nudzą się, a dobrze bawią 🙂
  Oby tak dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.