fbpx

Plac zabaw na Kabatach przy ulicy Kiepury jest jednym z bardziej popularnych placów na Ursynowie. Zanim jeszcze został wybudowany plac zabaw w Parku Przy Bażantarni, tu właśnie przychodzili rodzice z dziećmi z okolicznych bloków. Teoretycznie plac mieści się wewnątrz ogrodzonego osiedla SMB Kabaty, ale nie jest ono zamknięte i można spokojnie wejść i skorzystać. Lokalizacja jest doskonała dla rodzin, wokół zadbane uliczki a nieopodal przy głównej fontannie na osiedlu (nieco ponad 100 m dalej) jest kilka restauracji (Antich, Kabacka, moon indian flavours) i lodziarnia Jesz Lody Tradycyjne (mapa Google Maps):

Teraz na placu już nie ma aż tylu osób co kiedyś, nadal jednak bawi się tu sporo dzieci mieszkających w pobliżu, szczególnie, że ostatnio pojawiło się kilka nowych instalacji. W centralnym punkcie mieści się domek ze zjeżdżalnią z otoczeniem wyłożonym gumowymi panelami – w sam raz dla mniejszych dzieci.

Oprócz niego są huśtawki, nowo postawione pajęczyny do wspinania i nieco zieleni do rozłożenia kocyka i pobawienia się w chowanego.

W centralnym punkcie placu jest “jeziorko” z wysepką z ławeczkami – ciekawe miejsce, ale dzieciom nie wolno wchodzić do wody, która zbyt czysta raczej nie jest. Urozmaica to widok, trzeba jednak uważać żeby się w ferworze zabawy maluchy nie skąpały.

Charakterystyczna jest lokomotywa do zabawy, przez którą tubylcy często nazywają ten plac zabaw “placem z ciuchcią”.

Jest także wygrodzony teren dla najmniejszych dzieci z piaskownicą, gdzie można bezpiecznie się pobawić wspólnie z rodzicami.

Zaraz obok jest także betonowe niewielkie boisko z koszem do gry w koszykówkę i kilka ławek, a sama okolica jest dość zielona i można tu wypocząć.

Sam plac zabaw na Kabatach nie jest może wystrzałowy, ale jego umiejscowienie między blokami i zupełny brak ruchliwych ulic (jest to zamknięty teren dla samochodów i są tylko dojazdy do garaży podziemnych ze szlabanem) sprawia, że można pozwolić dzieciom na szaleństwa i samemu nieco odsapnąć. Okolica jest bardzo zadbana i cicha, a sam plac zabaw nadaje się głównie dla mniejszych dzieci zarówno w tygodniu jak i w weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *