Taras widokowy na Lotnisku Chopina

Taras widokowy na Lotnisku Chopina

Jako że chyba wszyscy mali i duzi chłopcy lubią samoloty, wybraliśmy się na Lotnisko Chopina, żeby przetestować już otwarty taras widokowy.

Uznałem, że najlepiej będzie pojechać komunikacją miejską i w sumie nie był to zły pomysł – podjechaliśmy kilka stacji metrem i na Imielinie przesiedliśmy się w autobus 148, który jedzie prosto na lotnisko. Zajęło nam to pół godziny, a zawsze to inaczej niż po prostu samochodem (a parkingi niestety przy lotnisku są płatne). Można też rowerem jakby ktoś chciał w ten sposób dotrzeć.

Jeżeli ktoś chce się przespacerować przez lotnisko, można wysiąść przy hali odlotów, ale najlepiej jest zrobić to na przystanku przy hali przylotów. Trzeba pójść w lewo przy budynku lotniska i zaraz obok zejścia do stacji kolejowej jest wejście do środka do windy (schody też są) na taras widokowy – jest to dobrze oznakowane i nie sposób się pomylić.

Na górze widać ekrany z informacjami o aktualnych lotach, a także obraz radarowy lotniska dla bardziej zaawansowanych obserwatorów.

Jest także świetna lodziarnia – sprawdziliśmy – są naprawdę pyszne (są to lody typu „naturalne” w ciekawych smakach jak na przykład ciasteczko albo słony karmel). A gałka kosztuje trochę ponad 3 zł.

Wejście na taras widokowy zaczyna się sporym hallem ze sklepem z pamiątkami. Można sobie usiąść na chwilę (i zjeść kupionego chwilę temu loda 🙂

Sam taras to bardzo długi i oszklony korytarz, z którego widać płytę lotniska.

Na ścianie wisi mnóstwo pięknych zdjęć, które robią wrażenie.

Jako udogodnienie dla mniejszych dzieci są specjalne podesty, na które można wejść, żeby było lepiej widać płytę, a na całej długości korytarza jest dobry widok na to co się dzieje 3 piętra niżej. 

Widać przygotowywanie samolotów, kołowanie do startu, lądowania i ruch obsługi lotniska.

Taras ma niestety w mojej opinii jeden minus – płytę obserwuje się przez okna (na samej górze jest tylko siatka), które niestety trochę utrudniają obserwację. Dużo lepiej byłoby czuć atmosferę lotniska, jeżeli przestrzeń byłaby otwarta.

Podsumowując, taras widokowy to na pewno atrakcja, ale moim zdaniem bardziej „na start”, a dla prawdziwych fanów lotnictwa chyba bardziej odpowiednie będą liczne w okolicy Lotniska Chopina miejsca, w których można obserwować na otwartej przestrzeni podchodzące do lądowania i startujące samoloty.

Poniżej galeria wszystkich zdjęć:

Lokalizacja tarasu widokowego:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.