fbpx

Akademia Rocka to szkoła, w której rozwijamy muzyczną pasję. Nasz cel jest prosty: chcemy pokazać Wam, jaką radość może dawać gra na instrumentach i śpiew. To dlatego program nauki będzie dostosowany do Twoich potrzeb, możliwości i gustu. Niezależnie od tego na jakim poziomie muzycznym jesteś, ile masz lat i jaką rolę przypisujesz muzyce w swoim życiu, pomożemy Ci postawić pierwsze kroki i rozwinąć skrzydła.

Pod okiem wykwalifikowanej kadry będziesz szlifować swoje umiejętności bazując na kawałkach Twoich ulubionych wykonawców. Jak już opanujesz podstawy, zaproponujemy Ci dołączenie do zespołu, wspólne próby i jamy. Gdy uznasz, że jesteś na to gotowy – wystąpisz na jednym z organizowanych przez Akademię Rocka koncertów.

Akademia Rocka jest tworzona przez  muzyków czołowych polskich zespołów. Dzięki temu możemy przekazywać Wam nie tylko wiedzę muzyczną, ale także doświadczenie koncertowe i studyjne.

Od 2010 roku Akademia Rocka nieustannie się rozwija. Otwieramy nowe szkoły, wydajemy kolejne płyty. Nasze starania dostrzega coraz więcej osób – Akademia Rocka jest często opisywana w mediach,  została laureatem prestiżowych nagród, współpracuje z coraz większymi partnerami. To nas cieszy, ale nie tak, jak setki zadowolonych uczniów, których spotykamy każdego dnia.

Lokalizacje:

Akademia Rocka Stadion Narodowy
ul. Targowa 1A
[email protected]
tel: 602 711 013

Akademia Rocka Mokotów
ul. Postępu 3/5
[email protected]
tel: 502 772 671

Sekretariat Akademii Rocka jest czynny:

 • od poniedziałku do czwartku od 13:00 do 21:00
 • w piątki od 13:30 do 19:30

Cennik:

 • Lekcja wokalu: 80zł / 60 min.Lekcja gitary: 80zł / 60 min.
 • Lekcja perkusji: 80zł / 60 min.
 • Lekcja basu: 80zł / 60 min.
 • Lekcja saksofonu: 80zł / 60 min.
 • Lekcja pianina: 80zł / 60 min.
 • Homerecording i Produkcja Muzyczna: 80zł / 60 min.
 • Lekcje Online: 80zł/60 min. 
 • Warsztaty perkusyjne dla dzieci (zajęcia grupowe): 60zł/60 min
 • Wynajem sali z perkusją: 25zł / 60 min.
 • Egzamin na Certyfikat Akademii Rocka: 90zł

Bas

Lekcje basu są prowadzone przez pasjonatów związanych z czołowymi polskimi zespołami.

Na zajęciach poznasz techniki gry na basie, zgłębisz teorię muzyki, rozwiniesz swój zmysł harmonii i rytmu. Nauczysz się improwizować i tworzyć własne partie. Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonej kadry. Pracować będziemy na Twoich ulubionych utworach.

Część zajęć dla basistów jest prowadzona z towarzyszeniem perkusji. Dzięki temu poznasz specyfikę pracy sekcji rytmicznej. Będziesz miał możliwość spróbowania swoich sił w zespole, będziesz grać próby i koncerty.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Zajęcia są indywidualne. Dzięki temu masz pewność, że tok zajęć będzie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Jeżeli masz dużo czasu i zapału – zrobimy z Ciebie kompletnego muzyka.

Jeżeli chcesz tylko hobbystycznie grać na basie – Akademia Rocka jest również dla Ciebie. To Ty masz decydujący wpływ na ostateczny kształt przerabianego materiału.

Gitara

Lekcje gitary w Akademii Rocka są prowadzone przez czynnych muzyków o ogromnym doświadczeniu.

Na zajęciach będziesz uczyć się nie tylko techniki gry i teorii muzyki. Poznasz specyfikę warunków koncertowych,  studyjnych, pokażemy Ci podstawy lutnictwa. Pracować będziemy na Twoich ulubionych utworach.

Będziesz miał możliwość pogrania z innymi instrumentami, sprawdzenia się w zespole, a nawet zagrania z tym zespołem koncertu w dużym klubie.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Zajęcia są indywidualne. Dzięki temu masz pewność, że tok zajęć będzie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Jeżeli chcesz założyć zespół i podbić świat swoją muzą – trafiłeś we właściwe miejsce. Jeżeli chcesz poznać kilka piosenek wyłącznie dla własnej przyjemności – Akademia Rocka jest również dla Ciebie.

Perkusja

Zajęcia z perkusji prowadzą muzycy z dużym doświadczeniem i chęcią jego przekazywania.

Na zajęciach poznasz technikę gry na zestawie perkusyjnym, podstawy teorii muzyki, specyfikę występów na żywo i pracy w studiu. Nauczysz się zapisywać rytmy w nutach i odczytywać takie zapisy.  Będziesz brać udział w zajęciach z towarzyszeniem basu lub całych zespołów.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Akademia Rocka jest oficjalnym endorserem talerzy firmy Zildjian. Dzięki temu na zajęciach nasi uczniowie korzystają ze światowej klasy sprzętu dostarczanego przez tego legendarnego producenta.

Akademia Rocka została nominowana w 2014 roku do nagrody „Eugeniusz” w kategorii „Najlepsza szkoła perkusyjna w kraju”.

Zajęcia są indywidualne. Dobór materiału i tempo jego przerabiania będzie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli profesjonalnie myślisz o bębnach – trafiłeś we właściwe miejsce. Jeżeli tylko szukasz odskoczni od codzienności i chcesz hobbystycznie pograć na perkusji – nasze zajęcia są również dla Ciebie.

Pianino

W naszej szkole lekcje gry na pianinie prowadzą muzycy, którzy wiedzą jak szerokie zastosowanie mają klawisze w muzyce rozrywkowej.

W trakcie nauki poznasz zapis nutowy, teorię muzyki, harmonię oraz technikę gry na pianinie. Nauczysz się komponować własne utwory oraz improwizować do utworów napisanych przez innych. Pracować będziemy na Twoich ulubionych kawałkach.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Zajęcia są indywidualne, więc to Ty będziesz decydować o tym, jak szybko materiał jest przerabiany. Na zajęciach rozwiniesz nie tylko technikę gry, ale także swoją muzyczną osobowość.

Jeżeli poważnie myślisz o grze na pianinie – trafiłeś we właściwe miejsce. Jeżeli chcesz tylko rozwinąć swoje hobby i grać na klawiszach dla własnej przyjemności – Akademia Rocka jest również dla Ciebie.

W naszej ofercie są zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale także nauka pianina dla dorosłych.

Saksofon

Lekcje saksofonu prowadzą muzycy, którzy od lat wykorzystują instrumenty dęte w muzyce rockowej.

Na zajęciach poznasz technikę gry na saksofonie, podstawy teorii muzyki, nauczysz się harmonii i improwizacji. Pracować będziemy w oparciu i utwory Twoich ulubionych wykonawców.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Zajęcia są indywidualne. Dzięki temu masz pewność, że tempo przerabiania materiału będzie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

Jeżeli poważnie myślisz o grze na saksofonie i chcesz podbijać największe sceny – trafiłeś we właściwe miejsce. Jeżeli chcesz  tylko hobbystycznie grać na saksie – zajęcia w Akademii Rocka są również dla Ciebie.

Wokal

Lekcje wokalu w Akademii Rocka to profesjonalna nauka emisji głosu, interpretacji oraz komponowania własnych linii.
Nasza szkoła wokalna pokaże Ci także takie techniki jak scream czy growl. To, czy będziesz iść w stronę metalu czy śpiewu soulowego, zależy wyłącznie od Ciebie.

Swoje umiejętności będziesz mógł sprawdzić na jednym z licznych koncertów, organizowanych przez Akademię Rocka
z myślą o uczniach wokalu. Swój śpiew będziesz mógł także nagrać na jednej z Płyt Uczniów Akademii Rocka.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Lekcje śpiewu prowadzone są indywidualnie, więc dobór repertuaru i tempo przerabiania materiału będą dostosowane
do Twoich potrzeb i możliwości.

Podstawowe elementy zajęć wokalnych to:

 • emisja głosu i nauka śpiewania solowego,
 • praca z mikrofonem,
 • kształcenie słuchu,
 • interpretacja piosenek z elementami improwizacji,
 • techniki wokalne oraz oddechowe,
 • występy na żywo i praca w studio.

Jeżeli poważnie myślisz o śpiewaniu i chcesz podbić świat – trafiłeś we właściwe miejsce. Jeżeli chcesz tylko rozwijać swoje hobby jakim jest wokal – kursy w Akademii Rocka są również dla Ciebie.

W naszej ofercie są zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale także nauka śpiewu dla dorosłych.

Wokal metalowy

Kurs wokalu metalowego w Akademii Rocka składa się z dwóch rodzajów zajęć:

1. lekcje z emisji głosu i ćwiczenia oddechowe z nauczycielem śpiewu – taką lekcję uczeń odbywa raz na dwa tygodnie z nauczycielem, który uczy w Akademii Rocka na co dzień. Te zajęcia są indywidualne, ustawiają aparat i rozwijają wytrzymałość. Dzięki nim uczeń jest w stanie śpiewać dłużej i pewniej oraz, co jest nie bez znaczenia, czysto. Materiał przerabiany na tych lekcjach został skonsultowany z Maggy Luyten i jest przygotowany tak, by był jak najbardziej pomocny podczas Warsztatów z Wokalu Metalowego.

2. Warsztaty z Wokalu Metalowego – co dwa miesiące do Akademii Rocka przyjeżdża Maggy Luyten i prowadzi warsztaty poświęcone technikom metalowym. Mając solidne podstawy emisyjne wyniesione z lekcji „zwykłego” wokalu, uczniowie mogą całe warsztaty poświęcić takim technikom jak growl, fry, scream, czy grunt.
Zajęcia prowadzi Maggy Luyten – belgijska wokalistka (m.in. Nightmare i Ayreon) i nauczycielka z ponad 20-to letnim doświadczeniem.
Zajęcia prowadzimy w małych (max. 6-cio osobowych) grupach, dobranych pod kątem poziomu. Zapewniamy również pomoc tłumacza.
Warsztaty odbywają się co dwa miesiące, więc uczniowie, którzy biorą w nich regularnie udział, za każdym razem przerabiają nowy materiał.

Łącząc te dwa rodzaje lekcji, szybko staniesz się profesjonalnym wokalistą metalowym.

Homerecording i produkcja muzyczna

Wykorzystaj swój domowy komputer do tworzenia i nagrywania muzyki.

Komputer na zawsze zrewolucjonizował proces nagrywania. Studio i własna płyta to już nie są niedostępne zjawiska, zarezerwowane dla szczęśliwców z wytwórni płytowej. Teraz możesz samemu produkować swoje kawałki – takie jak chcesz, kiedy chcesz i z kim chcesz.

Na zajęciach poznasz obsługę programu Reaper, który pozwoli Ci zamienić domowy komputer w własne studio nagraniowe. Przy minimalnych nakładach, Twój proces tworzenia stanie się całkowicie niezależny.

Nauczysz się produkować partie perkusji, pianina czy smyczków. Dowiesz się, jak nagrywać prawdziwe instrumenty oraz jak programować te, na których nie potrafisz grać. Poznasz tajniki miksu i masteringu.

W efekcie zamienisz swój domowy komputer w własne, podręczne studio.

Jako uczeń Akademii Rocka otrzymasz dostęp do Bazy Wiedzy – internetowej platformy z pomocami dydaktycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *